\"\"

Informacje:

Sklep internetowy Świat Balonów, dostępny pod adresem swiatbalonow.pl prowadzony jest przez firmę HPT Emilia Pigłas z siedzibą w Hetmanów 12, 63-421 Przygodzice. Numer NIP 622-266-79-66, prowadzącą sprzedaż balonów, rozet, wstążek, akcesoriów do balonów oraz jednorazowych butli z helem.

Postanowienia ogólne:

1. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem Internetu w formie umowy zawieranej na odległość, pomiędzy składającym zamówienie, zwanym dalej Kupującym, a sprzedającym, zwanym dalej HPT Emilia Pigłas.

2. Wszystkie produkty oferowane w sklepie są fabrycznie nowe, wolne  od wad fizycznych, prawnych i zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.
3. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych sklepu są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

4. Kupującym może być każda osoba fizyczna, prawna lub jednostka organnizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, posiadająca konto poczty elektronicznej i pełną zdolność do czynności prawnych.

5. Każda osoba składająca zamówienie na stronie internetowej sklepu lub Allegro, za pośrednictwem poczty e-mail (zwana dalej Kupującym) jest  zobowiązana zapoznać się z regulaminem sklepu. Nie zaznajomienie się z regulaminem sklepu nie zwalnia Kupującego z zawartych w nich zasad.

6. Na każdy towar wystawiamy paragon bądź fakturę VAT, zgodnie z życzeniem Kupującego.

7. Koszty dostawy nie są zawarte w cenach produktów. Koszty dostawy pokrywa Kupujący.

Polityka ochrony prywatności:

1. Podanie przez Kupującego danych osobowych jest dobrowolne. Dokonując zamówienia na stronie sklepu internetowego swiatbalonow.pl Kupujący wyraża zgodę na wykorzystanie danych osobowych w celu realizacji przez HPT Emilia Pigłas zamówiennia ( tj. dostarczenia do Kupującego zamówionego towaru oraz dokonania rozliczeń za towar).

Czas realizacji zamówienia:

1. Termin realizacji zamówienia wynosi 48h od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie sprzedającego i jest liczony w dniach roboczych od momentu złożenia zamówienia przez kupującego.

2. Zamawiany towar dostarczany jest zapośrednictwem firmy kurierskiej, Poczty Polskiej lub odbierany osobiście przez Kupującego z siedziby firmy HPT Emilia Pigłas w miejscowości Hetmanów 12, 63-421 Przygodzice.

3. Dostawa jest realizowana na terenie Polski oraz krajów UE zgodne z obowiązującym cenikiem.

4. W przypadku wyczerpania zapasów, zamawianego przez Kupującego towaru sklep internetowy ma obowiązek poinformować Kupującego o ewentualnych opóźnieniach w dostawie drogą telefoniiczną bądź pocztą elektoniczną. 

5. HPT Emilia Pigłas nie pnosi odpowiedzialności za zdarzenia losowe na które  nie ma wpływu (śnieżyca, powódź, pożar, zdarzenia losowe na drogach itp.) a które uniemożliwiły lub opóźniły dostawę zamówionego towaru.

Formy płatności:

1. Płatność z góry

  • Paczka pocztowa ekonomiczna - 18 zl
  • Paczka pocztowa priorytetowa - 20 zł
  • Przesyłka kurierska - 20zł

2. Płatność przy odbiorze

  • Przesyłka pocztowa pobraniowa - 25 zł
  • Przesyłka kurierska pobraniowa - 27 zł


3. Wpłaty należy kierować na następujący numer konta bankowego:

MBank 20 1140 2004 0000 3302 7636 8473

Zwroty :

1. Nierozpakowany towar można zwrócić bez podania przyczyny do 10 dni od daty jego otrzymania. Kupujący jest odpowiedzialny za dostarczenie produktu w stanie nieuszkodzonym i bez utraty jego wartości handlowej. Do zwrotu towaru należy dołączyć oświadczenie o rezygnacji z zakupów, zawierający numer konta, na które mają być przesłane pieniądze. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń towarów zwroty nie będą rozpatrywane. Kupujący jest zobowiązany do odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki w trakcie transportu do firmy swiatbalonow.pl.

2. Koszty zwrotu towaru ponosi kupujący.

3. Nie przyjmuje się zwrotów produktów wykonywanych specjalnie na zamówienie Klienta.

4. Swiatbalonow.pl nie odbiera przesyłek wysyłanych przez Klientów \\\"za pobraniem\\\". Pieniądze za zwroty przelewamy wyłącznie na konta polskich banków.

5. W przypadku rezygnacji z zamówienia Kupujący jest niezwłocznie zobowiązany do natychmiastowego kontaktu z naszą firmą: sklep@swiatbalonow.pl, pod numerem telefonu: 500 198 528 lub 511 559 159.

6. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia przesyłki kupujący jest zobowiązany do poinformowania o tym pracownika poczty, bądź firmy kurierskiej i spisania razem z nim specjalnego protokołu uszkodzenia przesyłki. Swiatbalonow.pl nie odpowiada za przesyłki uszkodzone z winy Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej.

7. W przypadku zwrotu z powodu uszkodzenia przesyłki rozpatrywane będą tylko zwroty zawierające taki protokół.

Reklamacje:

1. W przypadku reklamacji prosimy o podanie krótkiego opisu wady oraz adres na który ma być odesłany towar, a także numer zamówienia oraz imię i nazwisko osoby reklamującej towar. Wady fizyczne (uszkodzenia) powinny być zgłaszane bezzwłocznie, najpóźniej w terminie 7 dni roboczych od momentu odbioru towaru.

2. Towar poddany reklamacji należy przesyłać na adres sklepu swiatbalonow.pl. Sklep swiatbalonow.pl nie odbiera korespondencji \\\"za pobraniem\\\". Koszty przesłania reklamowanego towaru do sklepu swiatbalonow.pl pokrywa Kupujący.

3. W przypadku reklamacji towar poddany będzie ekspertyzie oraz ustalona zostanie zasadność roszczenia. Kupujący zostanie poinformowany o jej wyniku listem zwrotnym od sklepu swiatbalonow.pl.

4. Sklep internetowy swiatbalonow.pl nie uwzględnia reklamacji obejmujących:

  • pomyłek Klienta popełnionych w trakcie zamawiania towaru
  • używania towarów niezgodnie z ich przeznaczeniem oraz niezgodnie z instrukcją obsługi

5. W przypadku negatywnego rozpatrzenia reklamacji towar może być przesłany do Klienta tylko na jego koszt (po wcześniejszym przelewie na konto) lub odebrany  osobiscie w terminie 14 dni od dnia rozpatrzenia reklamacji.

6. Reklamacja będzie rozpatrywana w terminie do 20 dni roboczych od momentu otrzymania przez sklep swiatbalonow.pl reklamowanych towarów.

7. Reklamowany towar prosimy przesłać na poniższy adres: Hetmanów 12, 63-421 Przygodzice.